Gminne Przedszkole w Chobrzanach

Strona główna

Ochrona danych osobowych

Aktualności

Nasze przedszkole

Kadra

Nasz dzień

Nasze prace

Kącik rodzica

Archiwum

Ogłoszenia

Organizacja pierwszej pomocy
Kontakt:

Publiczne Przedszkole
w Chobrzanach
Chobrzany 110
27-650 Samborzec
tel. (015)8314318

                Aktualności 
KOMUNIKAT DYREKTORA

   GMINNEGO PRZEDSZKOLA 

W CHOBRZANACH

  DYREKTOR GMINNEGO PRZEDSZKOLA W CHOBRZANACH 

INFORMUJE, ŻE NABÓR DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 

2018 / 2019

BĘDZIE PROWADZONY W PRZEDSZKOLU  

 W TERMINIE :

OD 1 MARCA DO 31 MARCA 2018 r.

 WNIOSKI O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA WYDAWANE BĘDĄ W PRZEDSZKOLU, LUB DO POBRANIA NA  STRONIE INTERNETOWEJ www.zpochobrzany.pl

karta zgłoszenia - pobierz


  Urodziny Dominika


Dnia 5 marca 2018r. urodziny obchodził nasz kochany Dominik z grupy 3 i 4 latków.. Koleżanki, koledzy oraz panie zaśpiewali jubilatowi "Sto lat", złożyli życzenia: dużo uśmiechu, radości, zabawek i zdrowia. Dominik pełen szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich słodyczami.  więcej...Zimowe zabawy na śniegu


Zima w końcu dała o sobie znać, zapraszając tym samym 8 lutego przedszkolaków z grupy 3, 4 i 5 latków do wesołych wspólnych zabaw na śniegu. Ileż było radości, kiedy okazało się, że śnieżny puch można lepić i tworzyć z niego różne kształty. Przedszkolaki zorganizowały "bitwę" na śnieżki. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości.   więcej...


  Cyrk HECA w naszym przedszkolu


6 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk HECA. Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły występy cyrkowców. Klaun swym miłym, a zarazem śmiesznym wyglądem wzbudzał radość dzieci. Jego żartobliwie pokazy powodowały na sali szczery śmiech i brawa.
Program artystyczny zawierał m.in. pokaz żonglerki, akrobacje oraz iluzję. Artyści zaprosili naszych przedszkolaków do wspólnych zabaw i występów. Dużo emocji wzbudził ogromny wąż. Okazało się, że strach był niepotrzebny, bowiem zwierzak był zupełnie niegroźny, a dzieci mogły go dotknąć. Przedszkolaki doskonale się bawiły, oglądając występy cyrkowców i nagradzali artystów gromkimi brawami, w zamian otrzymali pamiątkowe baloniki.  więcej...


Dzień Babci i Dziadka


Dnia 23 stycznia 2018r. zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery był  obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.
Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawił wszystkim ogromną radość i wywołał uśmiechy na  twarzach wszystkich.
Tak też było w naszym Przedszkolu, do którego licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańsi dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym zaprezentowała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały laurki. Następnie wszyscy dziadkowie dostali słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Kochani!
Z okazji Dnia Babci i Dziadka
życzymy Wam wszystkiego o czym marzycie
i pragniemy Wam podziękować
za Wasz trud i ciężką pracę.

"To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka. " Rudolph Giuliani  więcej...

  Bal karnawałowy


Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w Naszym Przedszkolu 20 stycznia 2018r.
W dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. 5-latki przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, Zorro… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom, rodzicom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!  więcej...


Urodziny Julci z grupy 3 i 4 latków5 stycznia 2018r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy 4 urodziny Julci. Cała grupa 3 i 4  latków odśpiewała Julci "Sto lat" a następnie każdy indywidualnie składał jubilatce szczere życzenia. Był także słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Wszystkiego najlepszego Juleczko - dużo zdrówka i uśmiechu na co dzień.  więcej...


  Spotkanie wigilijneKultywując tradycje Bożego Narodzenia 22 grudnia 2017r. przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu wigilijnym
Dzieci z zaciekawieniem oglądały Jasełka przygotowane przez uczniów klasy IV szkoły podstawowej, które przedstawiały biblijną historię Bożego Narodzenia. Jasełka wprowadzily wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój. 
Na zakończenie spotkania przedszkolaki zaśpiewały kolędę "Przybieżeli do Betlejem ".   więcej...

Teatrzyk "Kopciuszek"


21 grudnia  przedszkolaki  uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. "Kopciuszek"
Aktorzy wprowadzili małych słuchaczy w magiczny świat baśni. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem śledziły losy Kopciuszka, kóra wzbudziła u wszystkich oglądających mnóstwo sympatii. Dzieci miały także okazję wystąpić na scenie i poczuć się małymi artystami. 
Przedszkolaki były zauroczone przedstawieniem i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.  więcej...

 

 

Przygotowywanie świątecznych pierniczków w grupie 3 i 4 latków


Dzień 18 grudnia 2017r. był dla dzieci z grupy 3 i 4 latków bardzo pracowitym i przyjemnym, bowiem tego dnia piekły i przyozdabiały świąteczne pierniczki. Ubrani w kuchenne fartuszki z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały pierniczki, dekorowały je kolorowymi posypkami oraz koralikami. 
Efekty były wspaniałe. Przedszkolaki tworzyły prawdziwe dzieła piernikowe. 
Na koniec odbyła się degustacja. Pierniczki były bardzo smakowite!   więcej...

 

 

 Spotkanie z Mikołajem w grupie 3 i 4 latków                  "... Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci. 
   Hej jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci ..." 


    7 grudnia 2017r. dla naszych przedszkolaków był dniem wyjątkowym i długo oczekiwanym. Tego dnia grupę 3 i 4 latków odwiedził wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci witały niecodziennego gościa piosenkami i wierszami, które specjalnie dla niego przygotowały. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane wspaniałymi prezentami. Uśmiech i radość długo jeszcze pozostały na twarzach maluchów. 

Dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy za rok.  więcej...

 

 

  Niespodziewani goście z Urzędu Gminy w Samborcu6 grudnia 2017r.
z okazji Mikołajek nasze przedszkole niespodziewanie odwiedzili szczególni goście: Wójt Gminy Samborzec Pan Witold Surowiec oraz Kierownik ZOJOG Pani Izabela Ossowska. Przywieźli dzieciom upominki oraz słodycze. Przedszkolaki w podziękowaniu zaśpiewały piosenki o Mikołaju. 
W imieniu maluszków dziekujemy za przybycie upominki.  więcej...

 

 

Urodziny Stasia

5 grudnia 2017r. w grupie 3 - 4 latków obchodziliśmy 4 urodziny Stasia. Jubilat czuł się w tym dniu wyjątkowo. zajął honorowe urodzinowe miejsce a cała grupa zaśpiewała mu "Sto lat". Następnie każdy przedszkolak po kolei składał Stasiowi życzenia. 

Wszystkiego najlepszego Stasiu. Dużo zdrówka, radości i uśmiechu. więcej ...

 


Przedszkolaki piszą listy do Świętego Mikołaja       4 grudnia
przedszkolaki z grupy 3 i 4 latków pisały listy do Świętego Mikołaja, który zamieszkuje daleką Laponię. Ponieważ dzieci nie potrafią pisać, wyklejały obrazki - jaki prezent chciałyby dostać. 
Bardzo mocno wierzymy w to, że Święty Mikołaj spełni każde marzenie, a przedszkolaki otrzymają wymarzone prezenty.  więcej...

 

 

Urodziny Michalinki

1 grudnia 2017r. obchodziliśmy 4 urodziny Michalinki. Były życzenia i głośne "Sto lat". Życzymy solenizantce dużo zdrowia, uśmiechu i radości. 

Wszystkiego najlepszego Michalinko!   więcej ...


  


Andrzejki u przedszkolaków              "Oj darze, oj darze, niechaj przyszłość się ukarze. 
                Czary - mary, wosku lanie co ma stać się, 
                                                     niech się stanie".
    

30 listopada w grupie 3-4 latków odbyły się Andrzejki.  W tym dniu, pełnym magii i czarów nie zabrakło wróżb, lania wosku, ustawiania bucików, przekuwania serduszek z imionami ...oraz wspólnej zabawy przy muzyce, którą poprowadziła wróżka Monika. 
Wszystkie andrzejkowe zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych przedszkolaków i dostarczyły wielu niezwykłych przeżyć i emocji.  więcej ...

 

 

Urodziny Milenki

27 listopada 2017r. świętowaliśmy 4 urodziny Milenki. Życzymy dużo zdrówka, radości i jeszcze więcej uśmiechu na twarzy.  

Wszystkiego najlepszego Milenko!   więcej ...


  


 Światowy Dzień Pluszowego Misia           24 listopada 2017r.
w grupie 3 i 4 latków obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy do przedszkola przynieśli swoje ukochane maskotki. 
Dzieci wraz ze swoimi przytulankami bawiły się, śpiewały i tańczyły. Ten pełen wrażen dzień przyniósł dzieciom wiele radości. Na pewno powtórzymy go za rok. więcej...

 

 

Spotkanie z nauczycielem historii panem Tomaszem Styczniem

13 listopada
z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie kl. I-III oraz grupa przedszkolna "0" uczestniczyli w spotkaniu z nauczycielem historii panem Tomaszem Styczniem. 
Pan Styczeń przedstawił historię rozbiorów Polski i drogę do odzyskania niepodległości. Przybliżył również dzieciom postać Józefa Piłsudskiego. 
Na koniec spotkania uczniowie klasy VI zaśpiewali najpiękniejsze pieśni patriotyczne a Marysia z kl. IV zaśpiewała piosenkę "Żeby Polska była Polską".   więcej ...
  


 Spotkanie z Policjantem

9 listopada 2017r. w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariusza Policji mł.asp. Grzegorza Chmielewskiego - dzielnicowego Gminy Samborzec. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy aby nie doszło do sytuacji niebezpiecznej dla dziecka. Po części teoretycznej przyszła pora na praktykę. Pod czujnym okiem policjanta przedszkolaki ruszyły na pobliskie przejście, by utrwalić zdobytą wiedzę. Następnie Pan Policjant chętnym przedszkolakom pozwolił przymierzyć akcesoria policyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 

Serdecznie dziękujemy panu Policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkolawięcej ...


Przedszkolaki z wizytą na cmentarzu
                         Pośród cmentarzy cichych uliczek 
                       jak wierna pamięć palą się znicze...
    


6 listopada
2017r. grupa 3 i 4 latków wybrała się na pobliski cmentarz, by uczcić pamięć poległych żołnierzy. Na grobie Nieznanego Żołnierza dzieci postawiły symboliczne znicze dając tym samym wyraz pamięci i szacunku dla tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny. Była to dla naszych przedszkolaków pierwsza poważna lekcja historii.   więcej ...

 

   

 Urodziny Szymonka

3 listopada swoje urodziny obchodził SZYMUŚ z grupy 3-4 latków. Były życzenia i głośne "Sto lat". 

Wszystkiego najlepszego Szymonku.  więcej ...

 

 

 

 

Dzień Chłopaka
                               Każdy przedszkolak dobrze wie, 
                               Że kiedy wrzesień kończy się, 
                               Od najmłodszego aż po starszaka, 
                               Wszyscy świętują Dzień Chłopaka


2 października
chłopcy z grupy 3 i 4 latków obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki zaśpiewały chłopcom "Sto Lat" i złożyły życzenia. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.  więcej ...


Imieniny Michalinki

29 września w grupie 3 i 4 latków obchodziła swoje imieniny Michalinka. Życzymy jej dużo zdrówka, radości i jeszcze więcej uśmiechu na twarzy.

 więcej ...

 

 

Urodziny Marceliny

28 września świętowaliśmy 4 urodziny Marcelinki. Były życzenia i pyszne cukierki. 

Wszystkiego najlepszego Marcelinko. więcej ...

 

 

 

Urodziny Antosia z grupy 5 latków

18 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy 5 urodziny Antosia. Cała grupaa 5 latków odśpiewała Antosiowi "Sto lat" a następnie każdy indywidualnie składał jubilatowi szczere życzenia. Był także słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkiego najlepszego Antosiu. więcej ...


Urodziny Adasia i Oli

12 września obchodziliśmy w grupie 3 i 4 latków urodziny Adania i Oli. Były życzenia i oczywiście głośne "Sto lat". Solenizantom życzymy dużo zdrowia, radości i uśmiechów. 

więcej ...
                                 Copyright © 2010 - 2017 Gminne Przedszkole w Chobrzanach