Gminne Przedszkole w Chobrzanach

Strona główna

Aktualności

Nasze przedszkole

Kadra

Nasz dzień

Nasze prace

Kącik rodzica

Archiwum

Ogłoszenia

Organizacja pierwszej pomocy




Kontakt:

Publiczne Przedszkole
w Chobrzanach
Chobrzany 110
27-650 Samborzec
tel. (015)8314318

                Aktualności 



Spotkanie z Mikołajem w grupie 3 i 4 latków



                  "... Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci. 
   Hej jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci ..." 


    7 grudnia 2017r. dla naszych przedszkolaków był dniem wyjątkowym i długo oczekiwanym. Tego dnia grupę 3 i 4 latków odwiedził wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci witały niecodziennego gościa piosenkami i wierszami, które specjalnie dla niego przygotowały. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane wspaniałymi prezentami. Uśmiech i radość długo jeszcze pozostały na twarzach maluchów. 

Dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy za rok.  więcej...

 

 

Urodziny Stasia

5 grudnia 2017r. w grupie 3 - 4 latków obchodziliśmy 4 urodziny Stasia. Jubilat czuł się w tym dniu wyjątkowo. zajął honorowe urodzinowe miejsce a cała grupa zaśpiewała mu "Sto lat". Następnie każdy przedszkolak po kolei składał Stasiowi życzenia. 

Wszystkiego najlepszego Stasiu. Dużo zdrówka, radości i uśmiechu. więcej ...

 


Przedszkolaki piszą listy do Świętego Mikołaja       



4 grudnia
przedszkolaki z grupy 3 i 4 latków pisały listy do Świętego Mikołaja, który zamieszkuje daleką Laponię. Ponieważ dzieci nie potrafią pisać, wyklejały obrazki - jaki prezent chciałyby dostać. 
Bardzo mocno wierzymy w to, że Święty Mikołaj spełni każde marzenie, a przedszkolaki otrzymają wymarzone prezenty.  więcej...

 

 

Urodziny Michalinki

1 grudnia 2017r. obchodziliśmy 4 urodziny Michalinki. Były życzenia i głośne "Sto lat". Życzymy solenizantce dużo zdrowia, uśmiechu i radości. 

Wszystkiego najlepszego Michalinko!   więcej ...


  


Andrzejki u przedszkolaków          



    "Oj darze, oj darze, niechaj przyszłość się ukarze. 
                Czary - mary, wosku lanie co ma stać się, 
                                                     niech się stanie".
    

30 listopada w grupie 3-4 latków odbyły się Andrzejki.  W tym dniu, pełnym magii i czarów nie zabrakło wróżb, lania wosku, ustawiania bucików, przekuwania serduszek z imionami ...oraz wspólnej zabawy przy muzyce, którą poprowadziła wróżka Monika. 
Wszystkie andrzejkowe zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych przedszkolaków i dostarczyły wielu niezwykłych przeżyć i emocji.  więcej ...

 

 

Urodziny Milenki

27 listopada 2017r. świętowaliśmy 4 urodziny Milenki. Życzymy dużo zdrówka, radości i jeszcze więcej uśmiechu na twarzy.  

Wszystkiego najlepszego Milenko!   więcej ...


  


 Światowy Dzień Pluszowego Misia           



24 listopada 2017r.
w grupie 3 i 4 latków obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy do przedszkola przynieśli swoje ukochane maskotki. 
Dzieci wraz ze swoimi przytulankami bawiły się, śpiewały i tańczyły. Ten pełen wrażen dzień przyniósł dzieciom wiele radości. Na pewno powtórzymy go za rok. więcej...

 

 

Spotkanie z nauczycielem historii panem Tomaszem Styczniem

13 listopada
z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie kl. I-III oraz grupa przedszkolna "0" uczestniczyli w spotkaniu z nauczycielem historii panem Tomaszem Styczniem. 
Pan Styczeń przedstawił historię rozbiorów Polski i drogę do odzyskania niepodległości. Przybliżył również dzieciom postać Józefa Piłsudskiego. 
Na koniec spotkania uczniowie klasy VI zaśpiewali najpiękniejsze pieśni patriotyczne a Marysia z kl. IV zaśpiewała piosenkę "Żeby Polska była Polską".   więcej ...
  


 Spotkanie z Policjantem

9 listopada 2017r. w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariusza Policji mł.asp. Grzegorza Chmielewskiego - dzielnicowego Gminy Samborzec. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy aby nie doszło do sytuacji niebezpiecznej dla dziecka. Po części teoretycznej przyszła pora na praktykę. Pod czujnym okiem policjanta przedszkolaki ruszyły na pobliskie przejście, by utrwalić zdobytą wiedzę. Następnie Pan Policjant chętnym przedszkolakom pozwolił przymierzyć akcesoria policyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 

Serdecznie dziękujemy panu Policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkolawięcej ...


Przedszkolaki z wizytą na cmentarzu
                         Pośród cmentarzy cichych uliczek 
                       jak wierna pamięć palą się znicze...
    


6 listopada
2017r. grupa 3 i 4 latków wybrała się na pobliski cmentarz, by uczcić pamięć poległych żołnierzy. Na grobie Nieznanego Żołnierza dzieci postawiły symboliczne znicze dając tym samym wyraz pamięci i szacunku dla tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny. Była to dla naszych przedszkolaków pierwsza poważna lekcja historii.   więcej ...

 

   

 Urodziny Szymonka

3 listopada swoje urodziny obchodził SZYMUŚ z grupy 3-4 latków. Były życzenia i głośne "Sto lat". 

Wszystkiego najlepszego Szymonku.  więcej ...

 

 

 

 

Dzień Chłopaka
                               Każdy przedszkolak dobrze wie, 
                               Że kiedy wrzesień kończy się, 
                               Od najmłodszego aż po starszaka, 
                               Wszyscy świętują Dzień Chłopaka


2 października
chłopcy z grupy 3 i 4 latków obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki zaśpiewały chłopcom "Sto Lat" i złożyły życzenia. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.  więcej ...


Imieniny Michalinki

29 września w grupie 3 i 4 latków obchodziła swoje imieniny Michalinka. Życzymy jej dużo zdrówka, radości i jeszcze więcej uśmiechu na twarzy.

 więcej ...

 

 

Urodziny Marceliny

28 września świętowaliśmy 4 urodziny Marcelinki. Były życzenia i pyszne cukierki. 

Wszystkiego najlepszego Marcelinko. więcej ...

 

 

 

Urodziny Antosia z grupy 5 latków

18 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy 5 urodziny Antosia. Cała grupaa 5 latków odśpiewała Antosiowi "Sto lat" a następnie każdy indywidualnie składał jubilatowi szczere życzenia. Był także słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkiego najlepszego Antosiu. więcej ...


Urodziny Adasia i Oli

12 września obchodziliśmy w grupie 3 i 4 latków urodziny Adania i Oli. Były życzenia i oczywiście głośne "Sto lat". Solenizantom życzymy dużo zdrowia, radości i uśmiechów. 

więcej ...




                                 Copyright © 2010 - 2017 Gminne Przedszkole w Chobrzanach